Dużo beatu, miksowanie na żywo, wiersz polifoniczny, renesansowy utwór w wersji elektro oraz circle song – Chór VRC, jeden z najlepszych chórów niezawodowych w Polsce, z okazji swojego 10-lecia zaprasza na eksperymentalny koncert.

VRC, chór do zadań specjalnych, nie lubi się nudzić i podejmuje kolejne wyzwanie. Z okazji 10. rocznicy powstania zespołu postanawia zaprosić publiczność na nietypowe wydarzenie – koncert, który co prawda wiadomo, jak się zacznie, ale nie wiadomo właściwie, jak się skończy. I to dosłownie, bo w dużej mierze to, co się wydarzy, będzie tworzonym na bieżąco eksperymentem łączącym śpiew chóralny z możliwościami muzyki elektronicznej. Za sprawą twórczych działań muzycznych powstanie niezwykła przestrzeń, pozwalająca na performatywne zanurzenie się w dźwięku - oraz włączenie publiczności w radosne świętowanie jubileuszu.

W programie wydarzenia znajdzie się m.in. kompozycja napisana specjalnie na tę okazję przez Szymona Godziemba-Trytka, renesansowy utwór, który dzięki obróbce elektronicznej uzyska zupełnie nowy, współczesny wymiar, polifoniczny wiersz elektro oraz circle song, czyli transowy utwór tworzony na żywo przy udziale publiczności. Przewidziana jest również muzyczna niespodzianka - po części eksperymentalnej chór zaprasza na imprezę taneczną.


Dyrygent: Joanna Maluga
Audiosfera, kompozycje, remiksy, elektronika na żywo: Peter Łyczkowski
Przygotowanie chóru: Joanna Maluga, Marta Dziewanowska-Pachowska, Anna Waligóra-Tarnowska
Aranżacje utworów: Joanna Maluga, Anna Waligóra-Tarnowska, Piotr Czechowicz, Michał Dzieciątko, Peter Łyczkowski
Koncepcja, reżyseria: Michał Dzieciątko
Oprawa graficzna: Marta Pokorska

27 sierpnia o godz 14:00 w Małej Warszawie odbędzie się konferencja prasowa dotycząca V edycji Festiwalu Oper Barkowych DRAMMA PER MUSICA.

ZAPRASZAMY do czynnego udziału w wydarzeniu.

 

 

Niezwykle aktualna czarna komedia polityczno-miłosna, opowiedziana językiem XVIII wiecznej opery, pełna niespodziewanych zwrotów akcji i wirtuozowskich arii. Historia słynnej intrygantki Agrippiny, która po otrzymaniu wiadomości o tragicznej śmierci męża, Cezara Klaudiusza, rozpoczyna misternie utkaną intrygę, której celem jest osadzenie na tronie Nerona, syna z poprzedniego związku. Ceremonię nominowania nowego Cezara przerywa niespodziewana wieść – Klaudiusz został ocalony, a swego wybawcę Ottona powołał na następcę. Agrippina nie poddaje się i próbuje unicestwić plany męża. Wszystko komplikuje Poppea, o którą równie zacięcie jak o tron walczą zarówno Klaudiusz, Neron i Otton. Która namiętność okaże się silniejsza? Miłość czy władza? Kogo wybierze Poppea?

Spektakl "Agrippina" był nominowany do nagrody KORYFEUSZ MUZYKI POLSKIEJ w kategorii „Wydarzenie roku 2015". Na Festiwalu w 2019 roku zostanie zaprezentowana wersja nieznacznie zmieniona ze względu na zmianę obsady i miejsca wystawienia.

6 i 7 września (piątek), godzina 19:00
G.F. Haendel – "Agrippina" (HWV 6) – spektakl operowy
Mała Warszawa, ul. Otwocka 14

Realizatorzy:
Lilianna Stawarz – kierownictwo muzyczne
Natalia Kozłowska – reżyseria i inscenizacja
Sylwester Łuczak – multimedia

Wykonawcy:
Anna Radziejewska – Agrippina
Paweł Kołodziej – Claudio
Barbara Zamek – Poppea
Jan Jakub Monowid – Ottone
Michał Sławecki – Nerone
Artur Janda – Pallante
Rafał Tomkiewicz - countertenor – Narciso
Jasin Rammal-Rykała – Lesbo
Orkiestra Royal Baroque Ensemble pod dyrekcją Lilianny Stawarz

Czas trwania - ok. 4 godzin z przerwami
  

Grecki mit w aktualnym ujęciu w reżyserii Bożeny Bujnickiej wychodzi poza kanwy spektaklu operowego. „To nie jest opowieść o człowieku, nimfie i cyklopie – mówi Bujnicka – To jest składający się z symboli dramat, który zabija codziennie, ciebie, mnie, lub kogoś innego, kto przełyka łzy w milczeniu i samotności, by potem założyć uśmiech i walczyć dalej. Walczyć z czymś/kimś, kto go miażdży jak cyklop Acisa. A może czując się skrzywdzonym, sam staję się cyklopem odbierającym życie innym? Chcę powiedzieć, że to NIE jest koniec historii, że niezależnie od skali zła i niesprawiedliwości, które nas spotkały, możemy zarówno liczyć na pomoc, jak i być pomocnym, możemy odnaleźć siłę w sobie, rozbudzić uśpiony blask i przezwyciężyć depresję oraz poczucie krzywdy”.

Troje bohaterów. Trzy serca. Chęć zemsty, która niszczy miłość, ludzkie życie i psychikę. Zło, które wtłacza w pułapkę iluzji. Opera, która nie tylko mówi o problemie, ale nasuwa realne rozwiązania, otwiera dyskusję i łączy.

14 i 15 września (sobota), godz. 19:00
G.F. Haendel – "Aci, Galatea e Polifemo" (HWV 72) – serenata – PREMIERA
Mała Warszawa, ul. Otwocka 14

Realizatorzy:
Krzysztof Garstka – kierownictwo muzyczne
Bozena Bujnicka - Soprano – reżyseria, scenografia oraz reżyseria multimediów
Piotr Majewski – multimedia

Wykonawcy:
Dagmara Barna-Kosowicz – Aci
Magdalena Pluta – Galatea
Lukasz Konieczny Bass – Polifemo
Gradus ad Parnassum pod dyrekcją Krzysztofa Garstki

Fantastyczna opowieść o miłości, namiętności, wierności i zdradzie. Wielki sukces ubiegłorocznego Festiwalu, tradycyjnie wznawiany rok później.

20 i 21 września (piątek), godz. 19:00
G.F. Haendel – "Alcina" (HWV 34) – spektakl operowy
Mała Warszawa, ul. Otwocka 14

Realizatorzy:
Lilianna Stawarz – kierownictwo muzyczne
Jacek Tyski – reżyseria i choreografia
Sylwester Łuczak – multimedia
Marta Fiedler – kostiumy

Wykonawcy:
Olga Pasiecznik – Alcina
Anna Radziejewska – Ruggiero
Joanna Krasuska-Motulewicz – Bradamante
Karol Kozłowski – Oronte
Artur Janda – Melisso
Olga Siemieńczuk – Morgana
Joanna Lalek – Oberto
Tancerze: Martyna Dobosz, Jennifer Rivera, Emilia Wacholska, Marcin Krajewski, Carlos Martin-Perez, Bartosz Zyśk
Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego
Orkiestra Royal Baroque Ensemble pod dyrekcją Lilianny Stawarz

Czas trwania – ok. 240 minut, w tym 2 przerwy


Bilety dostępne w przedsprzedaży na stronie internetowej www.bilety24.pl oraz do nabycia w kasie festiwalowej bezpośrednio przed wydarzeniami. Przy sprzedaży internetowej doliczana jest prowizja.
Bilety ulgowe, przysługujące uczniom i studentom do 26 roku życia oraz seniorom powyżej 70 roku życia, można nabyć wyłącznie w kasie festiwalowej bezpośrednio przed danym wydarzeniem po okazaniu dokumentu uprawniającego do ulgi. Istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji biletów pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy Małej Warszawy

TAGI

Art, Sztuka, Warszawa, Mała Warszawa, Event, Biznes

BĄDŹ W KONTAKCIE

Copyright © 2018 Mała Warszawa. Kodowanie MIGAN Sp. z o.o.